flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Червонозаводський районний суд м. Харкова

                                        ЗАТВЕРДЖЕНО

загальними зборами трудового коллективу Куп’янського міськрайонного суду Харківської області

протокол від 20 січня 2014 р. № 2, зі змінами, затвердженими зборами  від 03.07.2017 р. № 13

 

 

 

П   Р   А   В   И   Л   А

 

внутрішнього трудового розпорядку в  Куп’янському міськрайонному  суді  Харківської області

 

  1. Загальні положення

 

         1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку в Куп’янському міськрайонному суді   розроблені згідно з положеннями Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про державну службу», Кодексу законів про працю України.

         1.2. Метою Правил внутрішнього трудового розпорядку є зміцнення трудової дисципліни, правильної організації праці, повне і раціональне використання робочого часу, підвищення якості і продуктивності праці. Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного впливу.

         1.3. Відповідно до положень статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

         1.4. Положеннями статей 124, 127 Конституції України передбачено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Правосуддя здійснюють професійні судді та, у визначених законом випадках, народні засідателі,присяжні.

          1.5. Згідно положень статей Закону України «Про державну службу», державна служба в Україні - це публічна,професійна, політично неупереджена діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.

          Право на державну службу мають повнолітні  громадяни України,які вільно володіють державною мовою та яким присвоєно ступінь вищої освіти не нижче: магістра, бакалавра.

            З метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов’язки, проводиться конкурс на зайняття вакантн6ої посади державної служби відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

         1.6. Правила внутрішнього трудового розпорядку Куп’янського міськрайонного суду (далі – Правила) поширюються на всіх працівників Куп’янського міськрайонного суду Харківської області.

         1.7. Для голови суду, його заступника, суддів, керівника апарату та заступника керівника апарату суду, помічників суддів Правила встановлюються з урахуванням Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції.

         У суді повинен дотримуватися принцип незалежності суддів при здійсненні ними правосуддя.

         Для державних службовців, які працюють у суді, Правила встановлюються з урахуванням Закону України «Про державну службу», Правил внутрішнього службового розпорядку державних службовців.

   1.8. Діяльність працівників суду ґрунтується на наступних принципах:

1.9. Правила доводяться до відома всіх працівників  Суду під розпис та вивішуються на дошках оголошень у приміщеннях Суду.

 

  1. Порядок прийняття і звільнення працівників

 

         2.1 Призначення (обрання) суддів та припинення їх повноважень здійснюється відповідно до положень статей Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексу законів про працю України.

         2.2. Призначення на посаду та звільнення з посади керівника апарату суду та його заступника здійснюється відповідно до положень статей Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закон України «Про державну службу», Кодексу законів про працю України.

         2.3. Призначення на посаду та звільнення з посади помічника судді здійснюється відповідно до положень статей Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів»,  Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, Кодексу законів про працю України.

         2.4. На підставі акта про призначення (обрання) судді чи звільнення судді з посади голова суду видає відповідний наказ.

         2.5. Призначення на посади та звільнення з посад інших працівників суду здійснюється відповідно до положень статей Конституції України, Закону України «Про державну службу», Закону України «Про судоустрій і статус суддів», діючого трудового законодавства України.

         2.5.1. Працівники реалізують своє право на працю шляхом укладення трудового договору в установленому законом порядку. На посади державних службовців категорій «Б» і «В»  особи призначаються на конкурсній основі, відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття   посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 р. № 246 «Про порядок проведення конкурсу на заміщення  вакантних  посад державних службовців».  Особи, які вперше призначаються на посаду державної служби публічно складають  Присягу державного службовця, відповідно до статті 36 Закону України «Про державну службу»

2.6. Працівники апарату суду приймаються на роботу та звільняються з роботи на підставах та у порядку, визначених чинним трудовим законодавством України, Кодексом законів про працю України та Законом України "Про державну службу" на підставі наказу керівника апарату суду, який оголошується або доводиться до ознайомлення працівнику апарату суду під розпис.

 У наказі про прийняття на роботу має бути вказано назву посади, ранг, встановлений у межах відповідної категорії посад - для осіб, які приймаються на державну службу, та умови оплати праці.

2.7. Перед тим, як працівник апарату суду та суддя приступить до роботи, особа, відповідальна за ведення кадрового діловодства в суді, та керівник апарату суду зобов'язані ознайомити працівника апарату суду:

- з роботою, що йому доручається, з посадовою інструкцією (функціональними обов'язками) та «Правилами поведінки працівника суду», затвердженими рішенням Ради суддів України від 06.02.2009 №33, які є невід'ємною частиною цих Правил - під розпис;

працівника апарату суду та суддю:

 - з умовами оплати праці, з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, з вимогами з питань дотримання техніки безпеки, протипожежної охорони, охорони праці;

 -  з наказами голови суду, які стосуються організації діяльності суду та забезпечення в суді умов для здійснення правосуддя, а працівника апарату суду - для належного виконання цим працівником апарату суду своїх функціональних обов'язків.

2.8. На всіх суддів та працівників апарату суду ведуться трудові книжки. Трудові книжки ведуться та зберігаються у встановленому чинним законодавством України порядку. Відповідальною за належне ведення та зберігання трудових книжок  є  особа, відповідальна за ведення кадрового діловодства в суді. Трудова книжка повертається судді та працівнику апарату суду у день звільнення із внесеним до неї записом про звільнення. Запис про причину звільнення в трудовій книжці робиться в точній відповідності з  формулюванням діючого законодавства і з посиланням на відповідну статтю (пункт) закону.

2.9. Припинення трудових відносин працівника можливе тільки на підставі, передбаченій законодавством України. У разі звільнення працівника апарату суду за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України) з письмовим попередженням про це  голови суду та керівника апарата суду за два тижні, за домовленістю між працівником апарату суду і головою суду та керівником апарата суду відносини можуть бути розірвані до закінчення строку попередження про звільнення. Днем звільнення вважається останній день роботи.

 

  1. Права та обов'язки працівників Суду

 

3.1 Всі  працівники суду  мають право:

         -  користуватись  правами і свободами, які гарантуються  громадянам  Конституцією України та законами України;

         - брати участь у розгляді питань і прийнятті  рішень у межах своїх повноважень;

         - на повагу  особистої гідності, справедливого ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;

         - вимагати затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових  повноважень;

         - на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, рангу, який йому присвоюється, досвіду та стажу роботи;

         - на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;

         -  захищати свої законні права та інтереси у вищих державних органах та в судовому порядку.

            Працівники апарату Суду мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.

 

Всі працівники суду зобов'язані:

 

         - дотримуватись Конституції України та інших актів законодавства України;

         - не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;

         - сумлінно виконувати свої службові обов'язки, проявляти ініціативу і творчість, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;

         - виконувати свої посадові обов'язки чесно, неупереджено, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильності до окремих фізичних і юридичних осіб, політичних партій, рішуче виступати проти антидержавних проявів і сил, які загрожують порядку в суспільстві або безпеці громадян;

         - шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби;

            – не допускати розголошення інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання посадових обов'язків, а також іншої інформації, яка відповідно до чинного законодавства України не підлягає розголошенню;

            - постійно поліпшувати стан відповідності своїх умінь, знань навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій професійний, інтелектуальний та культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;

         - своєчасно і точно виконувати рішення органів державної влади чи посадових осіб, розпорядження і вказівки своїх керівників;

         - діяти в межах своїх повноважень; у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству, державний службовець зобов'язаний невідкладно в письмовій формі повідомити про це керівника, який дав доручення, а в разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу;

            – забезпечувати збереження майна Суду, ефективно використовувати обладнання, економно витрачати матеріали, електроенергію та інші ресурси (цінності);

         - виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки;

            - суворо дотримуватись вимоги щодо заборони паління в приміщеннях (на робочих місцях, в кабінетах та у місцях загального користування) суду;

         - не відчиняти без особливої необхідності вікна у період опалювального сезону;

         - на час виходу із службових приміщень замикати двері ключем та не залишати у них відвідувачів;

         - залишаючи приміщення, вимикати світло, обладнання, зачиняти вікна, вмикати охоронну сигналізацію;

         -  дотримуватися правил пожежної безпеки, охорони праці;

         -  використовувати міжміські телефонні розмови лише в службових цілях.

         Працівники несуть також інші обов'язки відповідно до чинного законодавства України.

         3.4. Коло обов'язків, які виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається чинним законодавством,  Положенням про апарат суду, положенням про структурні підрозділи суду та посадовими інструкціями, затвердженими керівником апарату суду  в установленому порядку,

 

  1. Основні права та обов’язки адміністрації:

       

Голова суду:

 

- представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;

- визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;

- контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;

- видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;

- повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у суді в десятиденний строк з дня їх утворення;

- забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;

- контролює ведення в суді судової статистики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;

- забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;

- здійснює інші повноваження, визначені законом.

 

Керівник апарату суду:

 

- організовує роботу суду і приймає рішення в межах повноважень, встановлених діючим законодавством;

- приймає на посади (роботу) та звільняє з посад працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку;

- знайомить кожного нового призначеного або обраного суддю, прийнятого нового працівника на державну службу або на роботу до суду з даними Правилами.

- затверджує посадові обов’язки працівників апарату суду;

- розподіляє обов’язки між працівниками апарату суду, переводить їх на інші робочі місця у відповідності з діючим законодавством про працю і державну службу;

- забезпечує суворе дотримання службової та трудової дисципліни, проводить роботу, яка направлена на усунення втрати робочого часу, раціональне використання трудових ресурсів, формування стабільного колективу суду;

- приймає рішення щодо заохочення працівників апарату суду або притягнення їх до дисциплінарної відповідальності;

- організовує роботу щодо систематичного підвищення кваліфікації працівників апарату суду. Забезпечує проведення у встановлені законом строки атестацій, щорічних оцінок державних службовців для визначення рівня їх професійної підготовки і відповідності займаної посади.

 

Додаткові обов’язки адміністрації:

 

- забезпечити здорові та безпечні умови праці;

- контролювати виконання працівниками посадових обов’язків, дотримання трудової дисципліни, правил з безпеки праці і протипожежних правил;

- вживати заходи для виплати зарплати у встановлені строки.

- створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу та активність працівників в процесі діяльності суду;

- своєчасно розглядати критичні зауваження суддів і працівників суду та інформувати їх про прийняті заходи;

- здійснювати інші передбачені законом повноваження.

 

 

 

 

  1. Робочий час і його використання. Час відпочинку

 

5.1. Тривалість робочого часу працівників  Суду не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п'ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями (субота та неділя). Робочий час з понеділка до четверга триває з 8:00 год. до 17:00 год., у п'ятницю - з 8:00 год. до 15:45 год.

Відповідно до ст. 73 Кодексу законів про працю України напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

5.2. Перерва для відпочинку і харчування триває з 12:00 год. до 12:45 год. і не включається в робочий час. Працівники  Суду використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

5.3. Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи працівники  Суду зобов'язані на підставі відповідного розпорядження голови суду, керівника апарату з'явитися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота в які компенсується згідно з чинним трудовим законодавством України.

5.4. За наявності поважних причин, перелік яких передбачено ст. 56 Кодексу законів про працю України, за заявою працівника апарату Суду як при прийнятті на роботу, так і згодом може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Установлення працівникові апарату Суду неповного робочого дня або неповного робочого тижня з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу оформлюється наказом керівника апарату Суду.

5.5. Суддям та  працівникам апарату  Суду надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.

5.6. Шорічна основна відпустка суддям надається тривалістю 30 робочих днів з виплатою допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.

5.7. Щорічна основна відпустка надається державним службовцям   тривалістю 30 календарних днів із виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати. Щорічна основна відпустка може бути використана частинами за умови, якщо безперервна її частина становить не менше 14 календарних днів.

5.8. За кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

5.9. Помічникам суддів, службовцям, технічним працівникам  надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних днів.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 8 Закону України «Про відпустки», помічникам суддів, службовцям, зокрема діловодам суду, надається додаткова  відпустка пропорційно фактично відпрацьованому часу за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (відпустка за роботу за комп’ютером) .

5.10. Працівникам апарату Суду надаються також інші щорічні додаткові відпустки згідно з чинним законодавством України (соціальні, творчі, у зв'язку з навчанням тощо).

5.11. За письмовою заявою працівника апарату Суду частина невикористаної щорічної основної або додаткової відпустки може бути замінена грошовою компенсацією в порядку, передбаченому Законом України «Про відпустки».

5.12. Черговість надання відпусток суддям  визначається графіком, який затверджується головою Суду на кожен календарний рік не пізніше 15 грудня та доводиться до відома всіх суддів.

5.13 Черговість надання відпусток працівникам апарату суду визначається графіком, який затверджується керівником апарату суду.

            Графік відпусток складається з урахуванням необхідності забезпечення належної роботи Суду і створення сприятливих умов для відпочинку працівників суду.

5.14. Надання відпусток суддям, керівнику апарату суду, заступнику керівника апарату суду   оформляється наказом голови суду.

5.15. Надання відпусток працівникам апарату Суду оформляється наказом керівника апарату.

5.16. Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

5.17.  За рішенням голови суду та керівника апарату в межах своїх повноважень, судді та державні службовці, можуть бути відкликані з відпустки. Частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається судді чи державному службовцю в будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.

         Відкликання зі щорічної відпустки інших категорій працівників допускається за згодою працівника лише для відведення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна установи з додержанням вимог частини першої статті 79 КЗпП України та в інших випадках передбачених законодавством.

         У разі відкликання працівника зі щорічної відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

5.18. Працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв'язку з навчанням.

 

  1. Заохочення працівників апарату Суду за успіхи в роботі

 

6.1. За наполегливу працю, якісне і сумлінне виконання посадових обов'язків та інші досягнення у роботі передбачаються такі заохочення:

– встановлення надбавок, доплат, премій;

– оголошення подяки;

– нагородження почесною грамотою Суду.

- дострокове присвоєння рангу державним службовцям

6.2. За особливі заслуги на державній службі працівники апарату Суду можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.

6.3. Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої посадові обов'язки, надаються в першу чергу переваги та соціальні пільги в межах повноважень і за рахунок коштів Суду. Таким працівникам надається також перевага під час просування по службі.

6.4. Пропозиції щодо заохочення працівників апарату Суду керівники самостійних структурних підрозділів подають на розгляд керівникові апарату в установленому порядку.

6.5. Заохочення оформляється наказом керівника апарату Суду, оголошується працівникові апарату або всьому колективу і заноситься до трудової книжки.

 

  1. Відповідальність працівників апарату Суду за порушення трудової дисципліни

 

7.1. За порушення передбаченої цими Правилами трудової дисципліни, невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків до працівника апарату Суду може бути застосовано догану або звільнення.

Крім того, за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, визначених законом «Про державну службу», посадовою інструкцією, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни до державних службовців Суду  можуть застосовуватися такі види дисциплінарного стягнення

 –   попередження про неповну службову відповідність;

            - звільнення з посади державного службовця.

            7.2. Дисциплінарне стягнення у вигляді догани та звільнення з посади державного службовця накладаються виключно за поданням дисциплінарної комісії.

7.3. Звільнення як дисциплінарне стягнення застосовується на підставі п.п. З, 4, 7, 8 ст. 40 та ст. 41 Кодексу законів про працю України.

7.4. Дисциплінарне стягнення застосовується безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без урахування часу звільнення працівника апарату Суду від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

7.5. До застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату суду має вимагати від працівника апарату Суду, який порушив трудову дисципліну, письмове пояснення. У разі відмови порушника надати пояснення складається відповідний акт.

7.6. За кожне порушення дисципліни може бути застосовано лише одне стягнення.

7.7. При обранні виду стягнення керівництво апарату Суду має враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку та заподіяну шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника апарату Суду.

7.8. Дисциплінарне стягнення оформляється наказом керівника апарату Суду, що оголошується працівникові апарату під підпис.

7.9.Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником апарату Суду в порядку, встановленому чинним законодавством України.

7.10. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника апарату Суду не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, вважається, що він не мав дисциплінарного стягнення.

7.11. Якщо працівник апарату Суду не допустив нового порушення трудової дисципліни, сумлінно та якісно виконував посадові обов'язки, за поданням керівника відповідного самостійного структурного підрозділу стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення працівникові апарату Суду не виплачується щомісячна премія, він не може бути заохочений у інший спосіб.

7.12.Зняття дисциплінарного стягнення оформлюється наказом керівника апарату Суду, про що оголошується працівникові апарату під підпис.

 

  1. Пропускний режим.

 

8.1. Відвідувачі допускаються в суд в робочий час при пред’явленні документів, які посвідчують їх особу.

8.2. У неробочий час, вихідні та неробочі святкові дні допуск у приміщення суду суддів та працівників апарату суду здійснюється з дозволу голови суду,керівника апарату суду.

8.3. Голова суду, керівник апарату суду за потреби може залучати суддів, державних службовців, працівників апарату суду до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні згідно з графіком.

 

 

 

            Керівник апарату Куп’янського міськрайонного                                                                             суду Харківської області                                                              М.І.Єрьоміч